בלוג

שאלות ותשובות על סלונים ביתיים

אחד הנושאים החשובים ביותר בבית הוא הסלון הביתי. בחירתו אקוטית מאד ומייצגת נאמנה את עקרונות העיצוב אותם גיבשתם כאשר תכננתם את העיצוב שלו. אם בית מסוים עתיד להיות מעוצב בסגנון כפרי, הסלון שלו ייראה שונה לגמרי מאשר בית בעיצוב בורגני. כך גם כאשר הבית עתיד להתגבש בצביון מודרני עם גוונים בהירים, לעומת בית עם צביון אותנטי המבוסס על צבעים כהים וחמים. רוצים לדעת מה הכי מתאים לבית שלכם? במקבץ FAQ זה אנחנו עונים על כל השאלות החשובות בעיצוב סלונים.

כיצד הכי מומלץ לגבש מתווה סלונים ביתיים בבית חדש?

כאשר הבית חדש לחלוטין – צריך לקבל החלטה בדבר העיצוב שלו. ישנם דיירים שיעדיפו לגור בבית מודרני בעל צביון עכשווי ויש שיעדיפו לגור בבית שהעיצוב שלו אותנטי, בעל סגנון מוגדר: כפרי, עתיק וכד'. בהתאם להחלטה שתקבלו תוכלו לבחור את הסלון המתאים. זכרו כי העיצוב אינו רק צבע, ואינו רק צורות הרהיטים: הוא שניהם גם יחד. לכן, אם בחרתם סט ספות וכורסאות שבדפנות שלהם יש מעגליות מסוימת, סימן שאתם מכוונים לא רק לסלון בעל עיצוב מוגדר, אלא בעל צורה מבוססת היטב: העגולה. לכן, חשוב להישאר עקביים עם רכיבים סלוניים סמוכים כמו למשל השולחן, אך לא המזנון, שהוא רכיב היקפי ויכול להיות שונה בעיצוב.

מה ניתן לומר על פרספקטיבת הסלון? כיצד מגבשים את גודל הרהיטים ביחס לגודל החדר?

בגדול, אם אתם גרים בבית שהחדר שהקצאתם להיות סלון מאד קטן, מומלץ לבחור ספות וכורסאות דקות, מזנון דק וכד'. אם החדר גדול, מומלץ לבחור רכיבים אלו בעלי מידת עובי גדולה, כלומר – לחתור לכך שהם יהיו עבים. בדרך זו, אתם לא יוצרים בליטות יתר בסלון קטן או אי-השפעה דקורטיבית בסלון גדול.

האם לפרספקטיבת החדר יש משמעות בבחירת גוון הצבע המדויק של כל רהיט?

כן. אם החלטתם, למשל, שהצבע של הספות והכורסאות יהיה אפור, בעוד פתרונות האחסון והמזנונים מסביב בצבע עץ, לפניכם בחירה שצפויה לעבוד, אבל בחדר קטן רק אפור כהה ייצור את ההתאמה המושלמת בעוד בחדר גדול אפור בהיר הוא שיידרש. עיצובים בהירים נועדו לחדרים גדולים, שכן הם יוצרים תחושה של מקום פתוח, בעוד רהיטים כהים יוצרים תחושה של מקום סגור, כיאה לחדר קטן.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות