בלוג

שאלות ותשובות על בחירת שולחנות סלון

נמצאים לפני בחירת שולחנות סלון? מעוניינים לדעת כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר? במקבץ FAQ זה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש. ריכזנו לכם מקבץ שאלות תשובות שיכול לסייע לכם לבחור בקלות את שולחן הסלון האידיאלי שלכם. הוא ישיב על מגוון רחב של סוגיות, החל ממבנה השולחן ועד לגיבוש עיצובו הסופי. קריאה מהנה!

מהו מבנה דו שולחני ומדוע הוא כדאי?

מבנה דו שולחני הוא למעשה קניית סט של 2 שולחנות סלון צרים במקום שולחן רחב אחד. גובה השולחן הראשון גבוה וגובה השולחן השני נמוך אך שניהם מתפקדים כשולחנות סלוניים ולא כשולחנות גבוהים של פינות אוכל. ניתן להפריד את השולחן הגבוה מהשולחן הנמוך, או להיפך, ולקחת אותו למקום אחר, למשל לשם יצירת פינת קפה. מי שיודע שאת עיקר הכינוסים בסלון הוא עושה עם המשפחה או החברים הקבועים יזדקק יותר לשולחן אחיד ורחב כמו זה המוכר לרובנו.

הבנו כי ישנם עיצובים ייחודיים לשולחנות שאינם בהכרח 4 רגליים סימטריים. מהם?

כיום הבחירה של השולחנות אינה מובנת מאליה. כפי שישנם מזנונים מרחפים וקונסולות אחסון ללא רגליים, מוטיב זה הגיע גם לשולחנות על מנת לחזק את הטרנד המודרני של עיצוב הבית. ניתן, למשל, לבחור בשולחן מצולע סגור, שדומה מאד לקוביות הסלוניות שבעבר היו משמשות כשולחנות. כאן, לא מדובר במבנה קוביית עץ, אלא במצולע שחור בצורה המזכירה משושה. הוא לא סימטרי וזה מה שיוצר את הייחוד בעיצוב. אפשרות שנייה היא לרכוש שולחן עם בסיס עגול אך עם רגליים לא ישרות. במקומן, מקבלים 4 רגלי אלכסון היוצרות ביניהן טרפז שווה שוקיים.

כיצד ניתן לאפיין שולחן ביחס לגודל החדר? יש לכך כללים?

בגדול, אנו ממליצים לבחור שולחן בצבע בהיר כשהחדר גדול ושולחן בגוון זהה אך יותר כהה כשהחדר קטן. למשל, אם החלטתם כי שולחן לבן הוא הבחירה שלכם, ניתן להבחין בין לבן שלג מוחלט בחדר גדול לבין לבן אופווייט כהה בחדר קטן. עוד עניין שחשוב לדעת הוא נושא עובי השולחנות. כאשר החדר גדול מומלץ לבחור שולחן עם פרזול ורגליים עבות וכאשר הוא קטן – יש לבחור בדגם דק על מנת לשמור על פרספקטיבת עיצוב מתאימה ולא בולטת או חסרה.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות