בלוג

שאלות ותשובות על אפיון כסאות לחדרי הבית

בחירת כסאות לבית אמנם ניכרת כמאורע פשוט ושגרתי, אך בפועל הוא מאד חשוב וקריטי לעיצוב הבית. רכיב הישיבה הנייד הוא בעל השפעה רבה על עיצוב המרחב הביתי, לא פחות מאשר מצעי המיטה או ידית הדלת והחלון שלכם. יש האומרים כי אביזרי הבית הקטנים הם שבאמת קובעים את מידת הצלחתו של העיצוב על פי דרככם. מעוניינים לדעת כיצד לגבש את הכסאות הביתיים שלכם?

האם קיימים כסאות ללא גוף קשיח מעץ, פלסטיק או מתכת המבוססים כולם על בד עבה?

כן. כסאות אלו גם מגיעים עם זוג קשתות בתור בסיסים תחתונים כתחליף למבנה 4 רגלי. הם עשויים בד מחוספס ומשמשים בחדרי ילדים, בחדרי עבודה, במשרדים, ובכל מקום בו נדרש כסא לצרכי קריאה ומחשוב. הכסא מכיל ידיות צד קשתיות המקבילות למבנה הרגליים.

כיצד ניתן להבטיח בחירה מוצלחת של כסאות לפינת האוכל?

כסאות לפינת אוכל צריכים להיראות מתאימים לשולחן המרכזי של חדר זה. בדרך כלל, הוא נמכר בשילוב כסאות אך דיירים, פעמים רבות מגלים שהם זקוקים לעוד כסאות, לרוב כתוצאה מהתרחבות המשפחה או מעגל האורחים שפקד את הבית בדרך כלל. בשל כך, רכישת הכסאות החדשים לא תניב בהכרח את אותם דגמים ולכן חשוב לא להתפשר לפחות על הגוון של העץ או המתכת מהם עשוי הכסא, לא בסוג החומר ולא בצבע. ניתן לבחור ריפוד בגימור ובצע אחר אם הוא מתכתב יפה עם עיצוב החדר (למשל, מכיל צבע דומה לצבע הפרזול בידיות הארונות, החלונות והדלתות הסמוכות).

על מה חשוב לשים דגש כשבוחרים כסא לילד?

כסא לילד צריך להכיל את כל התכונות שישרתו אותו כשהוא יהיה עתיד לשבת עליו. הוא צריך להתאים לסוג הפעילות שהילד עתיד לבצע. לעתים, נדרשים כמה כסאות למטרות שונות, למשל כסא המשמש לביצוע עבודות מחשב או כתיבה, לעומת כסא נגינה שלא מכיל ידיות. כמובן שחשוב לאפיין את הכסא בהתאם למראה החדר על מנת ליצור תאימות דקורטיבית לשולחן וליתר פריטי הריהוט הקבוע.

מהו סיכום התכונות החשובות באמת בכסאות שאנחנו בוחרים?

התאמה לסוג הפעילות במהלך הישיבה, נוחות, הרגשה טובה במגע עם הריפוד, וכמובן התאמה לסביבת העיצוב המדוברת. כל אלו הופכים כל סט כסאות שאתם בוחרים לפאר היצירה בבתיכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות