בלוג

סוגיות נבחרות בגיבוש מתווה סלונים ביתיים

כאשר אתם מבקשים לקבוע את העיצוב של סלונים ביתיים, מומלץ לוודא שאתם יודעים איזה סוג של עיצוב בית אתם מעוניינים לגבש. ישנם בתים בהם העיצוב השולט הוא עיצוב עתיק, בעוד בבתים אחרים העיצוב המודרני הוא אשר מנחה את היצירה הדקורטיבית. הסלון הוא, במידה רבה, בבואה של הבית כולו. הוא חדר האורחים שלו ולרוב גם החדר הגדול ביותר. לכן, לא רק שעליו לשקף את העיצוב שלו (של הבית), אלא גם לספק תמורות שירמזו על העיצוב בחדרים הסמוכים. לדוגמה, סלון עם ריהוט דמוי עץ לרוב מסמל שהבית עומד להתעצב בסגנון עתיק אותנטי, לעומת סלון בעל גוון לבן שמרמז בהרבה מהמקרים שפני הבית לעיצוב מודרני. מעוניינים לדעת כיצד לגבש את הסלונים אצלכם בבית?

בחירה נכונה של מערכות ישיבה – המפתח לסלון כולו

אם הסלון הוא החדר המרכזי בעיצוב הבית, מערכות ישיבה הן הרכיבים המרכזיים בעיצוב הסלון. אלו לא עוד פתרונות ישיבה, אלא סוללות הישיבה העיקריות בכל הסלונים הביתיים. לכן, מאד חשוב לבחור את מערכות הישיבה בקפידה, ומתוך ידיעה שעשיתם את הדבר שנכון לעיצוב שאתם מעוניינים לגבש. אם פניכם מועדות לעיצוב מודרני, מומלץ לגבש בחירה של ספות וכורסאות בעלות גוונים בהירים ואם הפנים הם לעיצוב כפרי או עתיק, צבעים כהים יהיו עדיפים. לצד זאת], ישנם ניואנסים של גוונים שכדאי להכיר. אם החדר מאד קטן, מומלץ לבחור מערכת ישיבה כהה ביחס לגוון שאתם בוחרים ואם הוא גדול – אז גוון בהיר יתאים יותר. למשל, אם החלטתם שהבית מודרני בצבע לבן, יש הבדל בין סלון גדול בו גוון לבן בוהק ובהיר דמוי שלג יהיה מתאים, לעומת חדר קטן בן ספות וכורסאות בצבע אופווייט (שמנת) ישתלבו באופן טוב יותר.

בחירה רציונלית של שולחן סלון מתאים לחדר

אם שולחן הסלון הכי כדאי לגבש על פי מתווה מערכות הישיבה אותן בחרתם. התבוננו בהדמיית מחשב של חנות רהיטים ובחרו שולחן סלון שניכר כמתאים ביותר למערכות הישיבה שלכם. הדבר מתבטא הן בצבע ובצורה אבל גם בעובי השולחן, שצריך להיות בפרספקטיבות של עובי הספות והכורסאות שבחרתם: לא הרבה יותר דק אבל גם לא הרבה יותר עבה.

בחירת עיצוב הקירות בסלון

קירות של סלונים ניתן לעצב עם מזנוני כוורת שמכסים את כולם או את חלקם, עם חיפויים או באמצעות הותרת הקיר בצבעו הלבן. מאד חשוב לבחון את עיצוב הקירות שנפרס לפניכם אחרי שכל הסלון התארגן וגובש ולשנות אותו בהתאם להחלטתכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות