בלוג

ככה תשמרו נכון על הרהיטים שלכם שימון חלקי עץ

שימון חלקי עץ

הכלל החשוב ביותר עבור רהיטי עץ הוא שימון חלקי העץ של הרהיט בצורה תדירה של אחת לכמה חודשים.
שימון העץ מעניק לחות לעץ כתחליף ללחות הטבעית שיודע לייצר העץ בעודו נטוע באדמה. שמן הריהוט מונע מצבים של היווצרות סדקים ויובש שיכולים בסופו של דבר להחליש את העץ כולו ולפגוע במראה החיוני שלו.

ניקוי ריפודים

בכל רהיט כמעט ישנו חלק קשיח המשמש כשלד הרהיט וחלק שימושי שהוא בדרך כלל מרופד. זה יכול להיות מושב הכיסא, מושב הספה או משענת הספה
ובכל מקרה יש להקפיד על ניקוי הריפודים אחת לשבוע שבועיים ופעם בתקופה מומלץ גם להזמין ניקוי מקצועי של ריפוד הרהיטים על מנת להסיר שכבות לכלוך מעומק הרהיט.

ביצוע תיקונים שוטפים

במידה ואתם מזהים בעיה או ליקוי באחד הרהיטים, חשוב לתקן את הבעיה כמה שיותר מהר על מנת למנוע ממנה מלהתפשט ולהפוך לבעיה גדולה ומשמעותית יותר.
ישנם אנשי מקצוע המציעים שירותי תיקונים בבית כמו למשל

תיקון שטיחים בבית

או תיקון רהיטים בבית ואין כל צורך להוביל את הרהיט אל הסדנה של איש המקצוע,
אבל בהחלט יש צורך לבצע את התיקון בהקדם ובצורה מקצועית.

הימנעו מגרירת רהיטים

אחת התקלות השכיחות ביותר בריהוט לבית הן תקלות הנובעות מגרירת רהיטים, קרי תקלות הקשורות לחיבור של הרגליים עם גוף הרהיט,
חיבור שבדרך כלל הולך ומתרופף ככל שהרהיט הוא עתיק יותר. גרירת רהיטים גורמת לנזק משמעותי לחיבור הרגליים עם הרהיט ולאורך זמן יכולה להוביל למצב שלא ניתן לתקן אותו.

השתמשו תמיד בחומרים מקצועיים

בכל הקשור לטיפול ושמירה על רהיטי הבית, חשוב מאוד שתקפידו על כך שאתם עושים שימוש בחומרים ייעודיים למשימת הניקוי שלכם.
כך למשל, אם אתם רוצים לנקות את סלון העור שלכם, חשוב שתעשו את זה באמצעות חומר ייעודי לניקוי ספות עור ולא באמצעות סבון הכלים.
אותו דבר לגבי שימון הרהיטים וניקוי הריפודים והשטיחים בבית – השתמשו תמיד בחומרים ייעודיים למשימה ואם אפשר, גם חומרים מקצועיים בלבד.

בבחירת רהיטים מעוצבים אנו תמיד ממליצים לרכוש רהיטים באיכות מעולה המיוצרים מחומרים איכותיים. המשפט "קנית בזול- שילמת ביוקר"  בהחלט נכון כמעט לגבי כל מוצר
שלגבי ריהוט שהשימוש בו הוא יומיומי והשחיקה והבלאי גבוהה. ככל שהחומרים טובים יותר כך הריהוט נשמר לאורך שנים ושומר על מצבו ההתחלתי.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות