טיפים מקצועיים לאפיון ספריות מעוצבות בבית הלקוח - Oknin

גיבורי ישראל 6 , א.ת. ספיר, נתניה

בלוג

טיפים מקצועיים לאפיון ספריות מעוצבות בבית הלקוח

אזורים-8

במאמר זה נלמד כיצד לבחור ספריות מעוצבות לבתים פרטיים. חשוב להבין כי בחירת ספריות מעוצבות כרוכה הן בהבנת הצורה של הרהיט והן בהבנה של שילוב הצבעים שלו עם יתר תכולת החדר. בשנות 2020/21, בחירת ספריות אינה דומה למה שהיה בעבר. הספריות של היום מעוצבות באופן מקורי יותר, שונה יותר, ייחודי יותר. כיצד מתמודדים נכון עם הבחירה?

טיפ מס’ 1 – גיבוש נכון של מבנה הספרייה

בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר בשאלת המבנה. יש שיבקשו שהספרייה שלהם תכיל רק מדפים פתוחים ויש שיבקשו שיהיו כמה  מדפים סגורים עם דלת לאחסון ציוד שנדרשת לו הגנה. יש שיעדיפו מדפים מחורצים לשליפה קלה של הספרים אך אנו סבורים כי מדובר בטעות. מאד קשה לנקות מדפים כאלו והם יצברו אבק בקלות שלא ניתן יהיה להסיר. במקום זאת, עדיף לבחור ספריות מעוצבות עם מדפים חלקים בהם הספרים מונחים אחד ליד השני ולא בנפרד על ידי חריצים. בדרך זו, גם סידור החדר הופך להרבה יותר פשוט מאשר לארגן מחדש חדר עם ספריות מחורצות, בהן הכנסת הספרים אינה קלה ופשוטה.

טיפ מס’ 2 – תכנון עיצוב הספרייה באופן מקורי שיתאים לחדר

מצד אחד, העיצוב צריך להיות מקורי ולשדר משהו שטרם ראיתם. מצד שני ההתאמה שלו לחדר צריכה להיות מובהקת. מהן ההמלצות שלנו? קודם כל לצאת מהפרדיגמה שספרייה היא אוסף של מדפים מלבניים, בהכרח. ייתכן כי אכן עיצוב זה יתאים לחדר שלכם. אבל קחו בחשבון גם מדפים עגולים, מדפים משולשים, מדפי ספירלה מתחלפים ועוד. ישנן ספריות בהן כל המדפים הללו מסודרים בייחד אחד ליד השני. חשוב לבחון היטב את מראה החדר ולהחליט מהי צורת המדף הרצויה. צבע המדפים צריך להתאים לנעשה בחדר, אבל במידה וזהו רהיט שמוצב במקום בולט וקדמי, ייתכן כי בחירה בצבע שונה תהיה הנכונה ליצירת המוטיב בו הספרייה מובילה את עיצוב החדר. בחדרים ובמבנים לא מעטים, זו אכן המציאות הדקורטיבית.

טיפ מס’ 3 – בחירת הספריות הלכה למעשה

את בחירתן של ספריות מעוצבות מיישמים בחנות רהיטים חדשים באמצעות הדמיית מחשב. ניתן למצוא בה תמונות של ספריות מעוצבות שחלקן יענו על דרישות הבנייה והעיצוב שתכננתם. במידה ואתם בעמוד של אותה תמונה, ודאו שהגוון שניצב מול עיניכם הוא אכן הגוון שתכננתם ושמידות העובי מתאימות לחדר על פי תפיסתכם. במידה ואינכם בטוחים בנתונים הללו יש ליצור קשר עם צוות הייעוץ של החברה.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות