בלוג

טיפים לבחירת ספות סלון

ספות הסלון הביתיות הן מהחשובות שברהיטי הבית, ויש האומרים – החשובות ביותר. הן מאכלסות את הסלון ולעתים קרובות את חלקו העיקרי ממש. לכן, עליהן להיות מעוצבות לא רק בפני עצמן, אלא גם ביחס למוטיבים שאתם מבקשים להביע בבית. לדוגמה, אם זהו בית שעתיד להיות מעוצב מודרני, הספות צריכות להיראות חלקות, מינימליסטיות וללא פרזול, לעומת דגמים תפורים מחוספס, עם פרזול עץ גלוי בספות המתאימות לבית בעיצוב אותנטי. כך, למשל, בתחום העורות, עור חלק יתאים יותר לעיצוב מודרני ועור זמש מחוספס ותפור יתאים יותר לעיצוב אותנטי. בתחום הבדים, בד אריגים צפוף יתאים לעיצוב מודרני בעוד בד מפוזר שרואים את האריגים באופן מובהק מופרדים זה מזה יתאים לבית בעיצוב אותנטי. רוצים לדעת אלו אנקדוטות נוספות יש בספות שצריך לדעת לפני הבחירה? במקבץ הטיפים שלפניכם תוכלו ללמוד.

טיפ מס' 1: ספות בהתאם למיקום מערכות הישיבה

בל נשכח כי ברוב הבתים, ספות מתגבשות להיות מערכות ישיבה. סוללת ישיבה של רהיטים המחוברים זה לזה וממוקמים במיקום אחיד בחדר. ניתן למקם מערכות ישיבה בפינת החדר או במרכזו. במידה ואתם ממקמים בפינת החדר, אתם נהנים מהבלטת הריצפה כמי שמשתתפת השתתפות ניכרת בעיצוב החדר. במידה ואתם ממקמים את מערכת הישיבה במרכז הסלון אתם שמים דגש חזק יותר על גוף הרהיטים כאלמנט מעצב, תוך חשיבות מופחתת לדפנות הבית: קירות ומרצפות.

טיפ מס' 2: ספות בהתאם לצביון הבית

בדרך כלל צבעים כמו חום עץ, אפור כהה, בורדו וכד' יתאימו יותר לעיצוב עתיק ואותנטי בעוד צבעים כמו לבן, צהוב ואדום בהיר יתאימו יותר לגיבוש עיצוב ספות מודרני. במילים אחרות, כשהצבעים מאד כהים הם יתאימו לעיצוב אותנטי וכאשר הם בהירים – תיווצר התאמה לעיצוב עכשווי, כשהגוון הלבן הוא הראלי ביותר לסגנון זה. חדר שמורכב רק מספות בצבע לבן מוגדר במקרים רבים "חדר בעיצוב הייטק".

טיפ מס' 3: ספות בהתאם לפרספקטיבה בחדר

לאחר שגיבשתם את מיקום הספות ואת הגוון שייצג את הצביון, כעת זו העת ללמוד את המעלה הבאה: להתאים את הרהיטים לגודל החדר. במידה והחדר מאד גדול, מומלץ לבחור בגוון בהיר יחסית במפת הצבעים אותה בחרתם. לדוגמה, אם בפרק הקודם החלטתם כי אדום הוא הצבע של הספות שלכם, גרסה כהה שלו תתאים יותר לחדר קטן וגרסה בהירה שלו לחדר גדול. במידה והחדר קטן, מומלץ לבחור ספות דקות ואם הוא גדול – ספות עבות יתאימו יותר לעיצוב הפנימי.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות