בלוג

טיפים לבחירת מערכות ישיבה

בחירת מערכות ישיבה היא מהלך קריטי אשר צפוי להשפיע על עיצוב הסלון שלכם באופן מהותי. מערכות ישיבה הן לא עוד רהיטים סלוניים, אלא סוללת הריהוט המרכזית בסלון. ככזו, היא קובעת כיצד ייראה העיצוב שלו ואפילו מה ישפיע עליו: לדוגמה, מי שבוחר מערכות ישיבה פינתיות למעה מבקש להבליט את הריצפה על ידי יצירת שטח ריק שיציג את הבלטות או את המשטח החלק, וזאת לעומת מי שמעדיף מערכות ישיבה לא פינתיות ובכך להבליט יותר את גוף הרהיטים כאלמנט מרכזי. מעוניינים להבין מה הכי מתאים לסלון שלכם? עיינו במקבץ הטיפים שלכם ותדעו.

טיפ מס' 1: מומלץ לגשת לעיצוב מערכות ישיבה בהתאם לחזון עיצובי עבור הסלון

רק כאשר אתם יודעים כיצד אתם רוצים שייראה הסלון שלכם תוכלו להחליט החלטה טובה בדבר מערכת הישיבה שתהיה בו. סלונים יכולים להתעצב במגוון דרכים, בעיצובים אותנטיים שונים, בעיצובים מודרניים לבנים, ובעוד מגוון דרכים מקוריות. על פי הצבעים או החיפויים על הקירות ומראה הרצפה המבוקשים תוכלו לדעת אלו רהיטים יתאימו מבחינת הגוון והצורה. מומלץ לגבש את הבחירה בהדמיית מחשב של חנות רהיטים ולבחור מערכות ישיבה המשתלבות היטב עם התכנון הדקורטיבי של הסלון שלכם.

טיפ מס' 2: חשוב לבחור כיצד תמוקם המערכת – בפינת החדר או בתוכו

כשאתם ממקמים מערכות ישיבה בפינת החדר אתם למעשה דואגים להבליט את הרצפה ואת מרב החיפויים על הקירות שמסביב. לעומת זאת, מיקום מערכות ישיבה במרכז החדר מאפשר לכם להבליט יותר את עיצוב הרהיטים עצמם ולשים דגש מופחת על מרצפות וקירות. מתווה זה מומלץ במיוחד למי שהשאיר את הקירות לבנים ואת המרצפות בעיצוב בעל מראה סטנדרטי (פרקטים, טראצו אפור, וכד'). לעומת זאת, כאשר בחרתם חיפויים אותנטיים וריצוף נדיר – מומלץ לבחור מערכות ישיבה פינתיות על מנת להבליט את הנעשה במשטחים השונים אשר הסדרתם בסלונכם.

טיפ מס' 3: הקפידו לבחור על פי פרספקטיבת גודל החדר

אם החדר מאד גדול, מומלץ לבחור מערכות ישיבה עבות שיספקו קונטרה דקורטיבית למרחב זה. אם החדר קטן – חשוב להקפיד שהדפנות בכל ספה וכורסה דקות על מנת שלא יבלטו באופן מגושם במרחב המוגבל. בכך, אתם מבטיחים שמירה על פרספקטיבת חדר נכונה ומתאימה עבורכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות