בלוג

אפיון ספריות ביתיות – המדריך המלא לדייר

בחירת ספריות היא אחד הנושאים החשובים בבית. ספריות נדרשות הן בחדרי ילדים, הן בחדרי עבודה, הן בסלונים, שם הן משמות בתור מזנונים מוגבהים, ובעוד המון מקומות בהם ישנו צורך באחסון בר קיימא. כיצד תבחרו את הספריות שלכם ומה חשוב לדעת עליהן בטרם הסגירה? במדריך שלפניכם תוכלו לדעת בדיוק מה לעשות על מנת לגבש בבית שלכם את פתרון הספרייה המושלם.


בחרו את הספרייה על פי רכיבי האחסון הגדולים במרחב: ארונות, מדפי קבע, ועוד

מאד חשוב לבחור ספריות על פי אלמנטים אלו, במיוחד כאשר אתם צפויים להציב אותן לידם. בדרך זו אתם מוודאים כי ספריות שאתם עומדים לקנות מהוות המשך ישיר /של פתרון האחסון ויוצרות יחד איתו מקום ענק לשמירת תכולות. לחילופין, ניתן להתייחס לחדר כמקום דו גוני, בו ישנו צבע ראשי וצבע משני, שלרוב  משמש את הפרזול. ניתן לבחור ספריות בגוון המשנה ובכך לחזק את עיצוב החדר דווקא מהמקום של ניגודיות ביחס לתכולת המקור שלו. על מנת לעשות את זה צריך שיקרו 2 דברים: או שהחדר אכן  מעוצב בפורמט דו גוני, או שיש לכם חוש לזהות גוונים נגדיים לחלוטין, כמו הצמד "שחור לבן". למשל, כחול וכתום נחשבים צבעים בעלי ניגודיות כמעט מוחלטת.


בחרו ספריות בהתאם לצרכי האחסון בחדר

אם ספריות נועדו לאחסון ספרים בלבד, בחרו מדפים בגודל של ספרים. אם ספריות נועדו גם לאחסון תקליטורים, יש לבחור מדפים בגודל קטן. ניתן לשלב בין 2 סוגי המדפים או לרכוש 2 ספריות נפרדות ל- 2 מטרות אלו. חשוב לבצע את הבחירה בהתאם למקום בחדר, תוך התבססות על תכנון מראש של מקום להצבתה של הספרייה.


ודאו כי עיצוב הספריות מתאים לעיצוב השולט במרחב החדר

אם החדר הוא כזה שמשדר מוטיבים עגולים, כמו ידיות מעוגלות, פרזול מעוגל בקצוות המדפים והמגירות, ועוד, מומלץ לבחור בספרייה בעלת נתוני נראות דומים. אם החדר מבוסס יותר על התפאורה המרובעת או המלבנית, מומלץ לבחור ספריות כוורת קלאסיות מרובות מדפים. ספריות אלו יכולות לכסות קיר שלם של חדר ובכך לחסוך את הצורך לצבוע מחדש או להדביק חיפויים. בכך, אתם זוכים גם למקום אחסון מוגדל וגם לדקורציה חדשה בקיר.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות