בלוג

כיצד תבחרו ספריות ביתיות? טיפים נבחרים

מעוניינים לדעת כיצד לבחור ספריות? במקבץ טיפים זה תוכלו לדעת בדיוק כיצד עושים את זה על הצד הטוב ביותר. רהיט זה אינו ארון ואינו סט מדפים, אלא כזה אשר נועד לאחסון פריטים מאד מסוימים, לרוב ספרים ותקליטורים. מה כדאי לדעת על דגמי הספריות שיסייע לכם לגבש בחירה מושלמת? כל המידע – לפניכם!

ספריות צריכות להיבחר בראש ובראשונה בהתאם להיקף הספרים והתקליטורים שנמצאים ברשותכם

כמובן שהשאיפה צריכה להיות תמיד לרכוש ספרייה כמה שיותר גדולה על מנת להתנהל נכון עם ספרים ולהקצות מראש מקום להצבתם. ברם, לא תמיד הדבר אפשרי, וכשאנו מוגבלים בתקציב ובמקום בבית, ברירת המחדל צריכה להיות – ספרייה קומפקטית ככל האפשר ואשר גם מאפשרת הרבה מקום. כיצד זה אפשרי? חלוקה להרבה מדפים קטנים (שבניגוד למעט מדפים גדולים מאפשרים אחסון של יותר תכולות בתוך הכוורת), פריסה חכמה של המדפים באופן אסימטרי (חלוקה למדפים גדולים וקטנים לסירוגין), ועוד.

מומלץ לבחור ספרייה על פי רכיבי האחסון האחרים בחדר

אם יש בחדר ארון, אוסף מדפים, שידות אחסון, מזנונים וכד', את הספרייה מומלץ לבחור על פי עיצוב הרהיטים הללו. ניתן יהיה למצוא גוון שמתאים לרכיבי האחסון הללו או גוון נגדי שעשוי לא פעם לבטא עיצוב בחדרים ביתיים. למשל, כאשר החדר מתוכנן עם רהיטים בצבע אחד ופרזול בצבע שונה, ניתן לגבש ספרייה מאותו גוון ולייצר התאמה דקורטיבית באמצעות הניגודיות בין הצבעים.

חשוב לבסס את הבחירה על פרספקטיבה נכונה בחדר

במידה והחדר גדול, מומלץ לבחור ספריות עם דפנות מדפים עבים, בעוד שאם החדר קטן מומלץ שהדפנות יהיו קטנות. כך, אתם שומרים לא רק על יחס ממדים פיזי טוב, אלא גם על פרספקטיבה ראויה שלא תגרום לספריות שלכם לבלוט במרחב בחדר קטן מדי או לא להשפיע ל העיצוב בחדר בעל גודל גדול מהרגיל. עוד בנושא פרספקטיבה: בחירת הגוון המדויק של הצבע עליו החלטתם. במידה ובחרתם ספרייה בצבע כלשהו, את הגוון הסופי יש לבצע בהתאם לגודל החדר. אם זהו חדר קטן, העדיפו צבע כהה ב- SCOPE האפשרי, ובחדר גדול הגרסה הבהירה של הגוון תתאים יותר לעיבוי הדקורטיבי שלו.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות