בלוג

טיפים נבחרים לשילוב כורסאות במערכות ישיבה ביתיות

מעוניינים לדעת כיצד לבחור כורסאות ביתיות לסלון שלכם? במאמר זה אנו נציג את מיטב הטיפים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. כורסאות בית מהוות נושא חשוב שכל דייר צריך לדעת ולהכיר. במקרים רבים הן נמכרות לבד, ללא מערכות ישיבה, אך כאשר קיימת מערכת ישיבה של ספות הן חייבות להשתלב ללא עוררין לצידן. במאמר זה נלמד כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר.

טיפ מס' 1: בדקו מהן צורות הבסיס של ספות מערכת הישיבה שצפויות להתמקם ליד הכורסא

הספות עשויות להכיל צורות משענת של גליל או מלבן, גוף ישיבה עם קצה מלבני קודקודי מובהק או קצה גלילי, וכן להיות חשופות פרזול עץ בידיות או בעלות פרזול מוסתר. בהתאם למבנה הצורני של הספות שלכם תוכלו למצוא כורסא מתאימה. זהו השלב הקריטי ביותר בבחירה, משום שבעוד שצבע ניתן לשנות בדרכים שונות (שנלמד בפרק הבא), צורה לא ניתן לשנות. היא חייבת להיות עקבית על מנת לספק לחדר את כל ההידור העיצובי המושלם שהוא זקוק לו.

טיפ מס' 2: התאמה גוון הכורסא לגוון הספות והחדר הסלוני

בדרך כלל, כאשר סלון מעוצב בצבע חד גוני (למשל סלון עץ עם רהיטים חומים) הבחירה המומלצת היא כורסא בגוון עץ, אבל לא תמיד מוצאים בדיוק את אותו צבע-גזע, ואז עשויה להיווצר בעיה דקורטיבית במרחב. כנ"ל גם לגבי צבעים בגוונים אחרים. מה עושים במקרים אלו? פשוט, בוחרים צבע שונה לחלוטין שניכר כי ישתלב טוב בחדר. זה עשוי להיות צבע הפרזול בחדר, או צבע נגדי שייצור עיצוב יש מאין באמצעות הניגודיות עם הגוון השולט בחדר.

טיפ מס' 3: ודאו כי הכורסא מתאימה למרחב החדר בפרספקטיבה

כורסא לחדר גדול צריכה להיות עבה ובעלת גוון בהיר בעוד כורסא לחדר קטן צריכה להיות דקה ובעלת גוון כהה. מדוע? משום שכאשר החדר מאד גדול, רק צבע בעל דימוי להתרחבות יוכל להשלים את התמונה, וזה כמובן גוון בהיר. במידה והחדר קטן, אין מנוס מלבחור גוון כהה שיגביר את האינטימיות והמסתורין בחדר. בחירת גוון בהיר לחדר שכזה תיצור אילוזיה של כליאת רהיט גדול במרחב קטן, מה שעשוי להעכיר את תבנית העיצוב המתוכננת.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות